Як відбілити білу сорочку в домашніх умовах?
Біла сорочка - незамінний елемент як жіночого, так і чоловічого гардероба. Цей предмет гардероба ефективно виглядає і поєднується з спідницею, брюками, сарафаном. Будь-яка господиня знає на відмінно, як відбілити білу сорочку в домашніх умовах. Існує безліч способів відбілити сорочку. Це і використання хімічно активних засобів, а також застосування старих перевірених часом і господинями методів. Насамперед зупинимося на традиційних методах.
Традиційні методи відбілювання
Всім відомо, що вироби білого кольору дуже мазкі і важливо здійснювати за ними ретельний догляд. Результатом цього стають часті прання. Природно, виріб втрачає свій первісний, презентабельний вигляд і жовтіє. Як зробити так, щоб сорочка не втрачала первісну свіжість? Добрими помічниками, методами в процесі відбілювання стануть: • перекис водню,
- господарське мило,
- нашатир,
- перманганат калію (марганець),
- лимонна кислота,
- кип'ятіння,
- сода та молочний порошок,
- борна кислота.
Перекис водню. Необхідно 30% перекис розчинити у воді об'ємом 2 літри і замочити на півгодини. Потім прополоскати сорочку. Для більшої ефективності багато додають у цей розчин трохи соди.
Господарське мило. Намочіть сорочку і протріть її звичайною сіллю, а потім виперіть господарським милом з позначенням "72 відсотки". Таке мило - високоякісне і не залишить розлучень після прання. Потім замочіть на 3 години, зробіть прання і прополощіть.
Нашатир. Залийте в тазик 5 літрів води, додайте 4 великих ложки нашатирного спирту і замочіть на 3 години. Після закінчення часу потрібно ретельно прополоскати. Перманганат калію. Незвичний спосіб, чи не правда? Але тим не менш, він дієвий. Зробіть мильну воду, додайте в неї кілька кристаликів марганцю так щоб вода мала слабкий рожевий колір. Залиште вироби в отриманому розчині на п'ять годин. А потім виперіть і прополощіть 2-3 рази.
Лимонна кислота. В мильну воду або з порошком додайте трохи лимонної кислоти, перемішайте. Потім замочіть речі на 2 години. Після, прополоскати в чистій воді. Кип'ятіння - один з найдавніших способів відбілювання, відомий ще з часів наших бабусь. Для цього покладіть у воду трохи порошку і соди і прокип'ятіть річ протягом 30 хвилин. Рекомендується застосовувати цей спосіб не дуже часто. Так як сорочка швидко втратить свій презентабельний вигляд.
Сода та молочний порошок. Харчову соду в кількості 0,5 склянки покладіть в тазик з водою, потім додайте трохи прального порошку, перемішайте. Після, покладіть виріб і виперіть його. 1 склянку молочного порошку додайте в тазик з водою. Покладіть виріб і виперіть. Через деякий час - прополоскати. Борна кислота. Залийте в таз теплу воду, гарненько змішайте з 2-3 столовими ложками борної кислоти. Тепер ви можете замочити річ на три години. Потім робите прання. Якщо сорочка вже зовсім сіра, то додайте у бак з теплою водою 1/4 частину склянки борної кислоти, покладіть її туди і прокип'ятіть. Таким чином, ви позбудетеся від сірого відтінку білої сорочки.
Методи відбілювання із застосуванням спеціальних хімічних речовин
Як відбілити сорочку за допомогою хімічних засобів? Такий спосіб, як правило, досить ефективний. Однак слід мати на увазі те, що відбілюючі засоби - це все-таки хімічні сполуки. А як відомо, якими б вони не були, вони особливо шкідливі для здоров'я людини. Тому не забувайте ретельно і кілька разів полоскати білизну після обробки. Найчастіше в побуті здійснюють відбілювання за допомогою засобів:
- Хлорвмісних.
- З вмістом кисню.
Хлорвмісні засоби. Такий спосіб вважається одним з найстаріших методів. Зазвичай використовується "Білизна". В тазик з водою додається 2 великі ложки засобу, все перемішується і замочується на хвилин двадцять. Необхідно періодично перемішувати вміст миски. Це робиться з метою досягти більш ефективного відбілювання. Після закінчення часу прополощіть сорочку в холодній воді.
При роботі із засобом дотримуйтеся обережності. По-перше, надіньте рукавички (міститься в "Білизні" хлор псує шкіру рук). По-друге, не ставте поряд з засобом інші речі. При разі попадання засобу на них, велика ймовірність утворення вицвілих плям, що псує вигляд виробу. Відбілюючі засоби з вмістом кисню. Розчиніть у воді і замочіть виріб. Можна залишити на ніч. Оптичний відбілювач просто робить сорочку візуально біліше (мікрочастинки порошку осідають на тканину і робить її візуально світліше).
Кислородные отбеливатели появились сравнительно недавно и выпускаются в виде жидкостей. В отличие от хлорсодержащих соединений, они намного мягче воздействуют на ткань и не нарушают их структуру. Можно применять для шерстяных и синтетических тканей и даже для цветной одежды. Они не вызывают аллергические реакции. Имеют более высокую стоимость и очень маленький срок годности. При покупке такого отбеливателя, обращайте особое внимание на срок.
Правила отбеливания и ухода
- При ручном отбеливании изделий, необходимо придерживаться следующих рекомендаций:
- Не замачивайте вещи надолго, (обычно средства содержат сильнодействующие вещества).
- Не смешивайте белье разного цвета.
- Обязательно следуйте инструкции на упаковках средств, строго придерживайтесь указанной пропорции.
- Первым делом приготовьте раствор, и только после этого замачивайте вещи.
- При использовании эмалированного тазика, убедитесь в том, что он не имеет никаких сколов. Наличие хоть какого-нибудь дефекта приведет к тому, что на белье могут остаться ржавые пятна.
- Соблюдайте периодичность использования отбеливателя. При частом его применении ткань рубашки становится ветхой.
Рекомендуется использовать отбеливатели через 4-5 стирок. А теперь, давайте поговорим о том, как ухаживать за белой вещью. Одежда белого цвета не должна долго лежать в ящике для грязного белья. Замачивайте белую рубашку сразу же после того, как она снята, оставьте на полчаса и стирайте. Если пятна новые, то с ними запросто справится хозяйственное мыло. Перед стиркой белых вещей в стиральной машинке, обязательно прополощите ее бак, нажав на кнопку полоскания. Используйте отбеливатель только при появлении заметных пятен и когда материал теряет свой цвет.
Еще несколько секретов
Если же одежда лежала несколько дней в корзине, то справиться с загрязнениями на ней сможет только химическое средство. Однако не стоит спешить. Сначала определитесь из какого материала пошита рубашка. И в зависимости от этого выберите средство. Перед тем, как применить новый отбеливатель, попробуйте его на участке, который будет не виден при носке. При хороших результатах смело применяйте его. Помните, что средство отбелившее рубашку из хлопчатобумажной и льняной ткани не будет иметь должного эффекта при отбеливании рубашки из синтетики или шелка и наоборот. Поэтому очень важно подходить к этому процессу с большим вниманием. Для каждой ткани свой отбеливатель. Так, например, если хлорсодержащие средства лучше применять для изделий из хлопчатобумажной и льняной ткани, то для синтетических вещей лучше всего подойдут отбеливатели с содержанием кислорода. Грамотный уход за белой рубашкой позволит сохранить ее белизну и презентабельность.
Інші статті
- Тим, хто відвідує звичайні магазини жіночої білизни, турбуватися нема чого: їм розкажуть про поточні тренди і допоможуть вибрати відповідний комплект бра-фітер. Самостійні онлайн-покупки жінки часто роблять спонтанно. Але є й ті, хто довго роздумує, подумки приміряє речі, що сподобалися, радиться з подругами.
- Поки що на подіумах демонструють піджаки з пророслого текстилю, штани з панцирів креветок, спортивні костюми з бананових стволів та листя, люди, які далекі від фешн-задумок, обирають одяг для щоденного носіння.