Продавець Інтернет магазин Шара! розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
341 відгук

Трансформація бюстгальтера: від епатажності до комфорту

Жіночий бюстгальтер є важливим елементом спідньої білизни. Він виконує 4 функції: підтримує груди на потрібному рівні, коригує плавність форми, забезпечує захист для залоз, допомагає надати жіночій фігурі сексуальної нотки чарівності (зокрема, цього допомагають досягти еротичні моделі).

З глибин історії

Якщо поставити собі за мету відшукати початкові згадки про нагрудні пов'язки, то вперше вони були виявлені у римлянок. Виготовлялися зі шкіри вбитих тварин і щільно охоплювали залози, щоб зручніше рухатися, нагинатися.

XII-XV століття ознаменувалися хитромудрими розробками пуш-апу. Жінки з маленькими грудьми підкладали під сукні невеликі елементи з дерева чи металу, збільшуючи свій бюст. Ось вона, перша хитрість, прихована від очей чоловіків. Іноді це виявляли тільки після весілля.

XV-XIX (перша половина). Знати бали, що влаштовувалися на честь знати, вимагали дотримання досконалості форм: вузької талії і широкої лінії стегон. Допомагали це спочатку металеві корсети, від тяжкості і щільності яких малокровні жінки втрачали свідомість. Потім було придумано корсет з роговими пластинами і вусом кита, що затягує конструкцію. Еталон «пісочного годинника» хотіла мати кожна знатна дама, тому китобої нещадно виловлювали ці морських гігантів, задовольняючи забаганки знаті.

Жінкам доводилося одягатися в корсет за допомогою служниць. А затягувався він на видиху володарки, щоб ще більше дотриматися контрасту між талією та стегнами. Одружені чоловіки вітали таку конструкцію, яка, на їхню думку, була бар'єром для адюльтера. Ловеласи скаржилися, що йде цілу годину, поки «розпакувати» жінку, яка поступилася наполегливим домаганням свого кавалера.

XIX століття. Ерміне Кадоль (модистка з Франції) запропонувала у своїй майстерні перший прототип ліфчика, що складається з двох трикутників тканини і тонких бретельок. Його носила Мата Харі, яка чудово танцювала. Так з 1889 року розпочав свою історію жіночий ліфчик, який з того часу багаторазово перетворювався і досяг сьогоднішніх форм.

Еволюція жіночої білизни

У той час, коли були корсети, суфражистки люто протестували проти їх застосування. Через кілька століть їх змінили феміністки, які вважають, що носіння ліфчиків є ознакою дискримінації від чоловіків, які змушують жінок приховувати природні форми. Було демонстративне спалювання білизни, демонстрації з приводу відмови від ліфчиків, зрівняння себе у правах із чоловіками та бажання виділитися на їхньому фоні.

Еволюція бюстгальтерів налічує різні ідеї. На початку Першої світової війни француженки, італійки, американки були готові перейти на зручні ліфчики. Розглянемо хронологію винаходів далі.

  • 1922 рік. Іда Розенталь, емігрувавши в Америку, вирішила створювати білизну, яка не нівелює, а підкреслює жіночі принади. Вона називала існуючі пов'язки для утримання грудей «рушниками» і вважала, що це спотворює миле жіночне створіння.
  • 1929 рік. Іда працювала у цьому напрямку разом із чоловіком Вільямом. Вона перша серед інших винахідників жіночого аксесуара здогадалася, що не потрібно уніфікувати, а розділити розміри. Виник поділ продукції за обсягом чашок. Були вигадані літери, що визначають обсяг пояса під ліфчик. У цей час подружжям було створено модель із двох чашок, сполучених сегментом тканини. Щоб збільшити продуктивність виробів, що були вироблені, були найняті робітниці. Їм запропонували вузьку спеціалізацію: кожна швачка виготовляла лише одну з частин бюстгальтера. З'явилася продукція для мам, що годують, що вирішило проблему з брудним грудним молоком одягом і зручністю лактації в нічний час.
  • 1935 рік. Вперше з'явилася конструкція push-up. Винаходи подружжя Розенталь набули миттєвої популярності. Вперше було випробувано виробництво спідньої білизни з використанням синтетичних волокон.
  • 1942 рік. Вій Однак жінки хочуть залишатися привабливими. Дефіцит тканин призвів до того, що пошиття спідньої білизни здійснювалося з грубіших матеріалів. Вперше було випущено в'язані моделі.
  • 1943 рік. Один із багатих шанувальників актриси Джейн Рассел у фільмі «Поза законом» вирішив, що потрібно сконцентрувати увагу глядачів на пікантній частинці грудей. А щоб вона виглядала сексуально, він, будучи інженером-конструктором з освіти, вигадав таке. Модель з пуш-апом піднімала молочні залози трохи вгору, а напівкруглі "кісточки". формували привабливу улоговину. Хоча актриса через 40 років розповідала про те, що носити таке було не зовсім зручно, візуальний ефект був приголомшливим. Сотні жінок наслідували її приклад і почали купувати винахід мільйонера.
  • 1950-ті роки. Був якийсь бум на соски, що стирчать. Конусоподібні чашки нагадували трикутник із гострим кутом, а бюстгальтер у народі прозвали «кулею» (Bullet Bra). Такий ефект розбурхував фантазію чоловіків, хоча жінки з маленькими грудьми використовували для підкладання всередину чашок вату.
  • 1964 рік. На заміну щільним пуш-апам та конічним чашкам прийшов no bra – прозорий ліфчик від Руді Гейнрайх Sweet Dreams. Бюстгальтер знайшов легкість, повітропроникність. Після цього почали розробляти моделі з ручною вишивкою, використовувати ажурні, мереживні тканини. З цього часу пішла розхожа приказка «роздягати жінку очима». Але ще довго шанувальниці обсягу не хотіли розлучатися з конусними ліфчиками.

Ще один «писк» 60-х – це поява моделі «балконет». Закритими залишалася лише нижня частина молочних залоз, внаслідок чого з'явилася можливість гарно носити декоровані сукні. Назва «балконет» поступово трансформувалося в нову словесну версію «Анжеліка» (після виходу на екрани фільму «Анжеліка та король»).

 

  • 1980-ті роки. «Гостроту» чашок змінила більш звична округлість. У таємниці залишилося ім'я винахідника бюстгальтерів із передньою застібкою. Єдине, що не заперечувалося – такий лайфхак був придуманий чоловіком з метою швидшого оголення жіночої фігури під час любовних ігор.
  • 80-90-ті роки минулого сторіччя. Дизайнери звернули увагу на жінок у віці і власниць великих залоз. Проста, натуральна тканина не справлялася з функцією підтримки жіночих півкуль на потрібній висоті. Стали затребуваними нововведення у вигляді жорсткої стрічки під грудьми, напівкорсетні моделі без шнурівки, великі бретелі, тонкі пластикові напівзігнуті кісточки, клиноподібні вставки між чашками.
  • Кінець XX століття. Жінки стали схожі на боку звернено героїнь pin-up. Облягаюча білизна була міцною і облягаючою, вона буквально прилипала до тіла, дублюючи привабливі контури. Фурором стало використання у пошитті нижньої білизни лайкри.
  • XXI століття. Особливу популярність отримали вироби, розроблені 40 років тому Х. Міллер і Л. Ліндал. Жінки були затятими шанувальницями легкої атлетики і постійно розмірковували над тим, як перетворити ліфчик для занять спортом. Їм належить ідея створення першого спортивного ліфчика для бігу та аеробіки Jogbra. Підтримка для грудей на той час була несуттєвою, проте винахід дав поштовх для подальших досліджень.

Сучасні рішення у сфері створення бюстгальтерів

У наші дні жінки отримали свободу при купівлі спідньої білизни. Кожна вибирає те, що їй до смаку і підходить під особливості структури грудей. Форма чашок пропонується закритою або відкритою, є конструкції з «сердечком», V-подібним вирізом, трикутними, круглими, напівкруглими елементами. Нижня основа представлена ​​широкою стрічкою та смужкою середньої ширини.

Моделі з «кістками» і без них, з бретелями та у вигляді ліфа, наповнювачем та з тонкої тканини, мінімайзери та спейсери, планжі та бандо, трансформери та силіконові типи задовольняють побажанням сучасних представниць жіночої статі. Можна зупинитися на монохромному виконанні, варіантах з принтом, візерунком, незвичайним декором у вигляді дорогоцінного каміння або кристалів Сваровські.

Чи є перспективне майбутнє у бюстгальтерів чи за короткий час вони стануть непотрібними? Безперечно, є. Поки не вигадали інноваційну заміну, дівчатам потрібен зручний аксесуар, що допомагає почуватися привабливою при повільній ходьбі, нахилі, бігу. А ще ліфчик надає допомогу в естетичному плані, піднімаючи погруддя після годування та при вікових змінах, що відбуваються з грудьми.

Тепер ви знаєте, як відбувалася еволюція бюстгальтерів. Якщо вам потрібно прямо зараз оновити свою нижню білизну, запрошуємо за покупками в інтернет-магазин «Куля».

Інші статті

  • Тим, хто відвідує звичайні магазини жіночої білизни, турбуватися нема чого: їм розкажуть про поточні тренди і допоможуть вибрати відповідний комплект бра-фітер. Самостійні онлайн-покупки жінки часто роблять спонтанно. Але є й ті, хто довго роздумує, подумки приміряє речі, що сподобалися, радиться з подругами.
  • Поки що на подіумах демонструють піджаки з пророслого текстилю, штани з панцирів креветок, спортивні костюми з бананових стволів та листя, люди, які далекі від фешн-задумок, обирають одяг для щоденного носіння.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner